Over Frank



Frank Boogaerts

Kardinaal Cardijnstraat 17

2500 Lier

GSM: 0476 24 39 24

www.frankboogaerts.be


frank.boogaerts@n-va.be

frank.boogaerts@lier.be



Geboren te Lier op 16 november 1944


 


Studies :

 

  • Licentiaat in de handels- en maritieme wetenschappen (Rijkshandelshogeschool - Antwerpen)
  • Geaggregeerde voor het hoger secundair onderwijs (Rijkshandelshogeschool Antwerpen)


Professionele loopbaan :

 

  • Gewezen directeur van de Vereniging van Expeditie- en Logistieke bedrijven van Antwerpen (VEA)
  • Gewezen directeur van de Confederatie der Expediteurs van België (CEB)
  • Gewezen Vice-President van de Fédération internationale des Associations de Transitaires et Assimilés (FIATA)
  • Gewezen gastdocent (APEC - Antwerp/Flanders Port Training Center - en ITMMA - Institute of Transport and Maritime Management Antwerp)
  • Gewezen leraar (Onderwijs Sociale Promotie - Vrij Technisch Instituut - Lier)


Politieke loopbaan :

 

  • 1974 - januari 1977, november 1977 - 1982 en sinds 2001 : gemeenteraadslid (Lier)
  • 2007-2010 : schepen van Financiën, Begroting en Lokale Economie (Lier)
  • 2007-2010 : afgevaardigde voor de stad Lier in het Regionaal sociaaleconomisch
  • Overlegcomité (RESOC) - Mechelen
  • Sinds 2010 : lid van het partijbestuur van de N-VA


  • Van 13 juni 2010 tot 25 mei 2014 : senator rechtstreeks gekozen door het Nederlandse kiescollege zetelend in :


• Commissie voor de Financiën en voor de Economische Aangelegenheden (1ste ondervoorzitter)



• Commissie voor de Justitie  (vast lid)



• Federaal Adviescomité voor de Europese Aangelegenheden : afvaardiging Senaat



• Parlementaire overlegcommissie: afvaardiging Senaat



• Euro-meditterane Parlementaire Assemblee: afvaardiging Senaat



• Commissie voor de Binnenlandse Zaken en voor de Administratieve Aangelegenheden (plaatsvervangend lid)



• Commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging  (plaatsvervangend lid)



• Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden  (plaatsvervangend lid)



• Commissie voor de Sociale Aangelegenheden  (plaatsvervangend lid



  • Sinds 2 januari 2013: Burgemeester van de stad Lier, verantwoordelijkheid voor de veiligheid, politie, communicatie, integratie & brandweer.